19.06.2022 na zbiorniku Brzegi odbyły się zawody wędkarskie z okazji 10-lecia MZW. Startowało w sumie 116 zawodników w kategorii spławik, grunt/feeder i junior. Pogoda piękna aż za bardzo, słonko dawało się we znaki. Przybyli zawodnicy i trenerzy dostali pamiątkowe gadżety MZW (kubek, przypinka, smycz i zapaszek do samochodu).

Obchody 10-lecia rozpoczęły się od wręczeni pamiątkowych pucharów założycielom MZW, potem losowanie stanowisk ( a trwało to długo) i poczęstunek – pyszny smażony karpik przyrządzony przez kolegę Roberta. Zaraz potem wszyscy rozeszli się na wylosowane  stanowiska. Ryba w taki upał brała kapryśnie ale nikt nie narzekał, złowiono też kilka okazów np. karp 11,47 kg i 17,41 kg. Po zmaganiach wędkarskich na wszystkich czekała pyszna golonka przyrządzona przez kolegę Marka.

Po podliczeniu wyników zostały wręczone puchary zwycięzcom przez prezesa i przybyłych gości – burmistrz Artur Kozioł, Piotr Krupa, starosta Henryk Gawor  i były starosta Jacek Juszkiewicz. Następnie obecny zarząd MZW  otrzymał pamiątkowe statuetki jak również zaproszeni goście. Na zakończenie rozlosowano nagrody wśród uczestników ufundowane przez Burmistrza i Starostę. Michał grillował jeszcze kiełbaskę ale już mało chętnych było na jedzenie w tak upalny dzień.

Szczególne podziękowania dla dyrektor wydziału kultury, sportu, turystyki i komunikacji społecznej Pani Magdaleny Golonki za wsparcie podczas imprez na przestrzeni 10- lat.

Zaszczycili nas swoją obecnością koledzy z koła Kolejarz, Soda, Słomniki, HTS, Bochnia 9, Raba i Nowa Huta – dziękujemy.

Podziękowania także dla Gospodarstwa Rybackiego SZRAMEK za pyszną rybkę przygotowaną na nasz jubileusz.

 Wyniki zawodów

Kategoria spławik

I miejsce  Dariusz Kędryna           7.05 kg

II miejsce  Jakub Celusta               6.19 kg

III miejsce  Robert Weceklicki       5.69 kg

IV miejsce  Zbigniew Szczurek      4.04 kg

V miejsce Jerzy Łąka                     3.85 kg

Kategoria Grunt/feeder

I miejsce  Piotr Iwulski                  19.52 kg

II miejsce  Jakub Serafin               17.41 kg

III miejsce  Mirosław Kaczmarczyk  11.02 kg

IV miejsce  Marcin Hoduń              10.42 kg

V miejsce Krzysztof Perzanowski    8.63 kg

Kategoria Junior

I miejsce  Dawid Jaroń                  5.85 kg

II miejsce  Damian Dyksa              1.88 kg

III miejsce  Kacper Biegański       1.54 kg

Największa ryba zawodów   Jakub Serafin  karp 88 cm 17.41 kg