Szanowni Państwo,

Od 25 marca obowiązywać będzie niemal całkowity zakaz wychodzenia z domu. Oznacza to, że praktycznie do zera musimy ograniczyć swoją aktywność poza miejscem zamieszkania, z wyłączeniem sytuacji niezbędnych, takich jak: dojazd do pracy, pilne zakupy czy uzgodniona wizyta u lekarza.

Wprowadzenie tych kolejnych obowiązków do 11 kwietnia, ogranicza nasze poruszanie się w miejscach publicznych oraz wprowadza całkowity zakaz zgromadzeń. Wszystkie te działania mają na celu zminimalizowanie skutków nadchodzącej fali zachorowań.

Z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, zwracam się do Państwa z prośbą o potraktowanie zaleceń z pełną odpowiedzialnością. To nowa sytuacja, która wymaga od nas wszystkich dyscypliny, na każdym etapie funkcjonowania w przestrzeni publicznej, w sytuacjach koniecznych. Szczególnie zwracam się do osób, które
pozostają w tzw. kwarantannie, aby rygorystycznie potraktowały wszystkie zakazy.

W tych nowych okolicznościach nie pozostawajmy obojętni wobec ludzi samotnych i starszych oraz tych, którzy pozostają w kwarantannie. Jest to trudny okres dla ludzi chorujących w naszym kraju, powiecie, czy naszej gminie, dlatego potrzebują oni naszej rozmowy przez telefon, świadomości naszego wsparcia – choć nie w wymiarze osobistego spotkania.

Proszę pamiętajcie, że w trudnych sytuacjach, jeśli jesteście Państwo w potrzebie pozostajemy do dyspozycji, uruchamiając specjalne telefony wsparcia w Urzędzie Miasta: tel. 12 263 41 00 oraz MGOPS: tel. 12 278 21 40.

Bardzo proszę, zostańmy w domu. Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim tym, którzy ciężko pracują, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie.

Artur Kozioł
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka