W dniach 21 i 22 października odbyły się spotkania w Krakowskich Zakładach Eksploatacji Kruszywa prezesa tej firmy pana Jana Bystronia z prezesem naszego stowarzyszenia Pawłem Chmielą w sprawie przekopania małego stawu w Wieńcu, będącego naszym obrębem hodowlanym gdzie hodowany był materiał zarybieniowy Karpia przeznaczony na zarybienie naszych zbiorników głównie Brzegów. Na skutek działań wydobywczych nieustalonych z naszym stowarzyszeniem mały staw został połączony z dużym co spowodowało, że obręb ochronny praktycznie przestał istnieć.

Władze Kruszywa w związku z zaistniałą sytuacją w ramach odszkodowania obniżyły nam kwotę dzierżawy zbiornika o 90% i zobowiązały się do zapłaty  za zarybienie karpiem kroczkiem naszych zbiorników na ustaloną w rozmowach kwotę.

 W ramach rekompensaty wpuszczono w czwarterk 25 października 1000 kg. karasia do zbiornika Brzegi.

IMG 3992W sobotę 26 października odbyło się zarybienie Brzegów z funduszu Zakładów Eksploatacji Kruszywa w Krakowie dzięki któremu nasz zbiornik wzmocnił się o Karpia – 585 kg, Szczupaka – 59 kg. oraz Amura – 35 kg..